Fenerbahçe’de zafere giden yol! Ali Koç’tan tarihi hamle

Galatasaray deplasmanından galibiyetle dönen ve Fenerbahçe’de zafere giden yolun taşları hafta içinde adeta tek tek döşendi. Hem teknik heyet hem oyuncular hafta başından itibaren derbiyi ‘Gurur Maçı’ olarak değerlendirirken, zorlu maça büyük bir özgüvenle hazırlandılar.

Takım maçtan önce adeta ön kutlamayı mücadeleden iki gün önce İstanbul Boğazı’ndaki tekne turunda yaptı. Sadece futbolcuların katıldığı organizasyonda, oyuncular kareoke yarışması düzenleyerek maçın stresinden uzaklaştı.

TESİSLERE ÇIKARMA

Teknik heyet ve oyuncuların kenetlenmesinin yanında Başkan Ali Koç’un maçtan bir gün önce tesislere gelmesi futbolcuların motivasyonunu yükselten bir detay oldu. Başkan Koç, takıma olan inancını dile getirirken, “Sizlerle bugüne kadar bizlere yaşattıklarınız için gurur duyuyoruz. Yine sahaya çıkıp bizim gururumuzu katlayacağınıza inancım tam” ifadelerini kullandı. Son olarak da kafileyi tesislerden binlerce taraftar uğurlarken, takım otobüsünde büyük coşku vardı…

Aslında mücadele beklenmeyen bir kırmızı ile başladı Fenerbahçe için. Ama sahadaki futbolcular 21. dakikada 10 kişi kalmalarına rağmen inançları hiç eksilmedi. Devre arasında Başkan Ali Koç’tan gelen telefon da itici bir kuvvet oldu. Fenerbahçeli oyuncular, tesise de büyük sevgi gösterileri arasında girdi. Tesis içerisinde de canlı dj performansı ile kutlamalarına devam eden sarı-lacivertliler galibiyet sevincini doya doya yaşadılar.

BEŞ TEMSİLCİ HER ŞEYİ YAZDI

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde görev yapan 5 temsilcinin olayların olduğu sırada da statta olduğu öğrenildi. Raporda her şeyi yazan temsilciler son kişi kalana kadar RAMS Park’ta bekledi. Derbinin F.Bahçe Yönetimine faturasının ağır olacağı, Galatasaraylı bir kaç idarecinin de raporlarda yer aldığı belirlenirken, oyuncuları ilgilendiren bir durumun söz konusu olmadığı ortaya çıktı.

CENK ERGÜN TEBRİK ETTİ

Derbide istenmeyen olayların yanında, örnek gösterilecek anların da yaşandığı öğrenildi. Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün saha içinde Fenerbahçe’den Selahattin Baki, Burak Kızılhan ve Sertaç Komsuoğlu’nu tebrik ettiği bildirildi.

SPOR ŞUBE’DEN UYARI

Fenerbahçe’nin maç sonunda RAMS Park’taki sevincinin ardından çıkan olayların detayları da belli oldu. Maç bittikten sonra deplasman tribününde yer alan taraftarlarının yanına giden futbolcular, spor şubenin gerginlik çıkmaması için yaptığı uyarının ardından soyunma odasına gitti.

Ardından sarı-lacivertli futbolseverlerin ‘Biz sizin için buraya geldik, ama siz bizimle sevinmediniz’ mesajı üzerine tekrar sahaya çıkmak istedi.

3-5 KİŞİ KALDI

Başkan Ali Koç’un da stada gelişinin ardından sarı-lacivertli kafilenin sahaya girişine izin verildi. Ancak takım ve yönetim sahaya çıktığı anda tribünlerin boşaltıldığı ve sadece 3-5 taraftarın kaldığı gözlendi. Ardından bayrak açılmak istenince olaylar patlak verdi.

Öte yandan çıkışta bir arbede daha yaşandığı öğrenildi. Galatasaraylı bir yöneticinin de “Ali Koç’un polisi olmayın, Türk polisi olun” dediği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir