Odatv’nin stil raporu yayında… 2024 yaz trendi: İnce kumaşlar üst üste takılar… Miu Miu’dan 3 kitap önerisiERL GÖZÜNDEN “ASLAN KRAL: BROADWAY”: NORTH WEST & KIM KARDASHIAN İÇİN ÖZEL KOSTÜM TASARIMI

ERL, en yeni özel tasarımında, Kim Kardashian’ın kızı North West için The Lion King performansındaki tek seferlik özel rolü için kostüm tasarımı hazırladı.
West, prodüksiyonun 30. yıl dönümü için Hollywood Bowl sahnesine Simba olarak çıkarak “I Just Can’t Wait to Be King” performansı için Los Angeles merkezli terzi tarafından hazırlanan özel bir kostümle sahne aldı.

ERL’nin Eli Russell Linnetz tarafından tasarlanan, dikkat çekici ve tüylü kostüm, sokak giyim markasının 2024 İlkbahar koleksiyonuna paralellikler gösteriyor ve tasarımcının ilham kaynağı olarak belirttiği ve doğum yeri olan Kaliforniya’nın yerel “Made in California” tarzlarına yaslanıyor.

Markanın “Butter” (Tereyağı) renginde olan kıyafeti güncel trendleri yansıtırken sahne içerisinde ve dışında da West’e çok yönlü bir kullanım sunuyor. Kürklü özel fermuarlı kapüşonlu üst ile birlikte bir eşofman takımı giyen North West, kostümü standart sahne takımlarına karşın bir çapraz askılı çanta, bir çift güneş gözlüğü, bir avcı şapkası ve el yapımı kürklü kaykay ayakkabılarıyla tamamlıyor

CAPRİ ADASI’NA BÜYÜLÜ JACQUEMUS DOKUNUŞU

Simon Porte Jacquemus, kendi adını taşıyan markasının on beşinci yılını, Dua Lipa, Gwyneth Paltrow, ve ELITE dizisi ile ana akım medyada yer edinen Arón Piper ve Manu Rios gibi ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu 40 konuk için düzenlediği özel bir açık hava sunumuyla taçlandırdı.

“La Casa” adlı etkinlik, Jean-Luc Godard’ın Brigitte Bardot’un başrolünde oynadığı “Le Mépris” filmindeki unutulmaz sahnesiyle ünlü olan ikonik Casa Malaparte’de gerçekleşti. Bu güzel villa, Capri adasında Akdeniz’e bakan bir uçurumun kenarında yer alıyor. Dalida’nın duyusal ve esrarengiz bolero parçası “Histoire d’un amour” eşliğinde, tasarımcı 47 farklı parçadan oluşan bir sunum gerçekleştirdi.

Gösteri, filmin ikonik sahnesinde Camille (Brigitte Bardot) tarafından giyilen sarı elbiseyi andıran kışkırtıcı bir kıyafetle başladı. Mavi, sarı ve kırmızı gibi nötr tonlarda akıcı parçalar ve zebra desenine de yer verilen koleksiyonda, aksesuarlar unutulmaz dokunuşlar yarattı.

SABRINA CARPENTER YENİ MÜZİK ÇAĞINA BARRY KEOGAN’I ÖPEREK, DİLARA FINDIKOĞLU GİYEREK GİRİYOR

Spotify üzerinde 500 milyon dinlenmeyi geçen ve Billboard Top100’da ilk 10 sıralamasından düşmeyen hit şarkısı “Espresso” ile medyayı kasıp kavuran Sabrina
Carpenter, geçtiğimiz günlerde yeni albümünün ikinci şarkısı “Please Please Please” ve akabinde şarkının müzik videosu ile geri döndü.

“Saltburn” ile unutulmaz bir performansa atan ve gözleri üstüne toplayan erkek arkadaşı Barry Keoghan’ı korkusuzca gözler önüne sunan Sabrina Carpenter, müzik videosunda sergiledikleri romantik dinamik ile ilişki eleştirilerine karşılık verdi.

Coach, Alaia gibi markalarla iş birliği bulunan Carpenter, müzik videosunda Türk-İngiliz tasarımcı Dilara Fındıkoğlu’nun imza kızıl tonunda tasarladığı elbisesi ile dikkat çekti. İkili için ilk niteliğinde olan iş birliği Fındıkoğlu’nun Doja Cat ve Bella Hadid gibi isimler ile süslediği yıldız dolu portföyünün en yeni eklemesi.

BU YAZ: İNCE KUMAŞLAR & ÜST ÜSTE AKSESUARLAR

İpek ve keten gibi ince kumaşların damga vurduğu yaz aylarının bu yıl yanına aldığı aksesuar, üst üste giyilecek takılar. Geçtiğimiz yılda kişiselleştirme trendi ile yükselişe geçen anlayış bu yıl her tür moda markasının radarında. Halihazırda kat üzerine kat olarak tasarlanmış aksesuarların piyasaya çıkışının yaygınlaştığı dönemde dikkat çeken stil seçimleri ise kişisel zevke, zaman içinde toplanan parçalara ve eşsiz kombinasyonlara dayanıyor.

Gerek AMADE ve Rafael Indiana gibi markaların modern çizgilerinin kesişimi, gerek ise Collina Strada ve Kaizenen’in renk ve şekil kombinasyonları olsun, kat kat aksesuarlar bu yazın vazgeçilmez stil seçimlerinden olacak.

PARİS MODA HAFTASI’NDA SOKAK TARZI ADIDAS KONTROLÜNDE

Modanın en heyecan verici haftalarından Paris Moda Haftası için moda severler Paris sokaklarını doldurmaya başladı. Samba iş birlikleri ile popülerliğini sürdüren ve moda haftası kitlesinin ayaklarını donatan Adidas ise hız kesmeden yeni modelleri piyasaya sürüyor. Gerek formal gerek sokak tarzı parçaları ile kusursuz bir uyum yakalayan Samba’nın moda haftasında dikkat çeken modelleri ise siyah-beyaz klasikler değil renkli tercihler oldu.

Siyah-beyaz klasiklerinin yanında renkli seçeneklerini arttırılan modelin, okyanus mavisi, bebek pembesi ve moda haftası fotoğrafçıları için şeker niteliğindeki koyu kırmızı varyantları gün geçtikçe stil klasiklerine dönüşüyor.

KÜÇÜK SİYAH ELBİSE DEVRİNİN SONU: KYLİE JENNER VE KÜÇÜK BEYAZ ELBİSENİN HAYATA DÖNÜŞÜ

Son zamanlarda doğal güzelliğini ortaya çıkarması ile gündeme gelen Kylie Jenner dolapların yapı taşlarından olan küçük siyah elbiselerin yerini artık beyaz akranlarına bırakmaları gerektiğini düşünüyor.

Son zamanlarda hem kırmızı halıda hem de dışında tamamen beyaz kıyafetler sergileyen Jenner’ın trend şekillendirici tarzının da etkisiyle,
vücudun kıvrımlarını en doğal biçimde vurgulayan beyaz elbiselerin, özellikle yaz aylarında, yaygınlaşacağını ön görmek mümkün.

MIU MIU’DAN YAZ OKUMA LİSTESİ

Miu Miu, Tokyo’dan Paris’e, 8 büyük şehirde belirlediği lokasyonlarda yeni girişimi olan “Yaz Okumalarını” sundu. Marka, çağdaş düşünce ve kültüre olan bağlılığını daha da ileri taşıyarak, 7 ve 8 Haziran’da mevcut gazete bayilerini devralıp özelleştirerek, ziyaretçilere üç ufuk açıcı metinden ikisinin kopyasını hediye etti.

Markanın benzersiz sesler olarak sunduğu okuma listesi tarihin farklı anlarında ve çeşitli yerlerde bulunan metinlere yer veriyor. Sürekli yeniden değerlendirilen bu çalışmalar, günümüzde de geçerliliğini koruyan endişeleri ve ideolojileri keşfetmekte.

Sıradışı kadınların hayatlarına – kızları, aşıkları, eşleri, anneleri – yazılı kelimeler aracılığıyla bir yansıma olan kitaplar Miu Miu’nun geleneklere ve cinsiyet sınırlarına meydan okuyarak, kendilerinden sonra gelen her nesil kadına ilham kaynağı olanlar olarak birleştirdiği bu koleksiyonda yer alıyor. Metinler

– Alba De Céspedes’den “Forbidden Notebook”

– Sibilla Aleramo’dan “A Woman”

– Jane Austen’den “Persuasion”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir